CafeMail

Moduł antyspamowy

Nie ma chyba użytkownika Internetu, który nigdy nie zetknął się ze SPAM-em. Problem stał się na tyle poważny, że obecnie wszystkie konta pocztowe mają „zaszyty” filtr antyspamowy. Generalnie, takie rozwiązanie ułatwia życie, ale czasem filtr potrafi działać nadgorliwie. Przeprowadzając kampanię mailingową musimy być szczególnie wyczuleni na to, aby nasza wiadomość nie została potraktowana jako SPAM. W końcu, płacimy za wysyłkę, a wysyłane przez nas wiadomości rzutują nasz nasz wizerunek.

Jak działają filtry antyspamowe? Istnieją pewne zasady działania filtrów, które warto znać. Jedną z nich jest rozpoznawanie adresów IP serwerów pocztowych, z których realizowane są wysyłki. Te, z których rozsyłany jest SPAM, dodawane są do blokowanej listy. W CafeMail masz pewność, że Twoje wysyłki będą wysyłane z zaufanych serwerów. Filtry antyspamowe potrafią także analizować treść wiadomości. Robi to np. często wykorzystywany przez administratorów pocztowych system Spam Assasin (zaimplementowany także w CafeMail). Skanuje on wiadomości pod kątem tytułu, nagłówków, treści, słów kluczowych i z dużą skutecznością oznacza maile, które są SPAM-em.

W CafeMail masz możliwość przetestowania Twojej wysyłki kilkoma filtrami antyspamowymi, by ocenić, czy nie zostanie ona zakwalifikowana jako SPAM.